עמוד הבית בדק בית

בדק בית

072-3313132

רוכשים דירה מקבלן או יד 2? רוצים לוודא שאתם לא מכניסים ראש בריא למיטה חולה? הגעתם למקום הנכון, אתם צריכים בדק בית. במאמר הבא נסביר מה זה בדק בית, באילו מקרים תצטרכו לעשות בדק בית וגם, איך בעל מקצוע אמין ומקצועי יבצע אותה? כל התשובות לפניכם.

מה זה בדק בית?

בדק בית זו בדיקה שמבצע איש מקצוע שזה כל תפקידו ועיסוקו, ומטרתה לוודא שכל מערכות הבית עובדות בצורה תקינה. בסופו של דבר, התפקיד של איש המקצוע הזה הוא לוודא שכל האלמנטים השונים בבית עומדים בתקנים, לרבות מערכות, החשמל והאינסטלציה.

במקרים בהם איש המקצוע נדרש לבצע בדק בית בדירה חדשה משקלן, עליו ללמוד היטב את תכנית הדירה ולוודא גם שכל מה שהקבלן התחייב לספק ללקוח אכן סופק. בכל אופן, מדובר בבדיקה בעל חשיבות מכרעת בכל הקשור לבדיקת המערכות השונות בבית, בדיקה שאין להקל בה ראש.

לא פעם, לקוחות מצליחים לקבל החזרים מהקבלן שבנה להם את הבית, או מהאדם שמכר להם דירה יד 2, ולעיתים מדובר בסכומים גדולים מאד.

באילו מקרים תצטרכו לעשות בדק בית?

ברוב המקרים, בדק בית היא בדיקת דירה לפני קניה של דירה, בין אם דירה יד 2 ובין אם דירה חדשה מקבלן. בכל הקשור לבדק בית דירה מקבלן, מדובר בבדיקה סופר חשובה מכיוון שאת כל התיקונים יצטרך לבצע הקבלן במסגרת שנת הבדק.

בדרך כלל בדירות חדשות מקבלן, הליקויים המתגלים לא נגרמו כתוצאה מהתיישנות או בלאי, אלא כתוצאה מחוסר תשומת לב לפרטים הקטנים שלעיתים נובע מניהול כושל. במקרים של בדק בית לדירה יד 2, תרצו לבצע את הבדיקה על מנת לדעת שאתם נכנסים לבית נקי מתקלות, או לפחות מודעים להן מראש.

כבר קרו לא מעט מקרים בהם מוכרים הסתירו מהלקוחות שלהם ליקויים קשים מאד בדירה, ליקויים שעלו בבדיקת בדק הבית ופשוט הפילו את המכירה. לכן, זה לא משנה אם מדובר בדירה יד 2 או דירה מקבלן, ודאי הבנתם שבדק הבית היא בדיקה חשובה שיכולה להציל אתכם מרכישה פשוט לא מוצלחת.

איך עושים בדק בית?

במהלך הבדיקה, איש המקצוע יסייר בבית ויבצע בדיקה לכלל המערכות השונות, לרבות מערכת החשמל, המים, הגז, המערכות הסולאריות, האינסטלציה ועוד. איש המקצוע יבדוק למעשה הכל, החל מהפרטים הגדולים והמשך בפרטים הכי קטנים שיש, לדוגמא האם גובה האסלות בבית עומד בתקן.

מעבר לבדיקת המערכות השונות ועמידה בתקנים, הוא יבדוק גם כשלים אסתטיים שפשוט נראים לא טוב בעין. בין השאר, הוא יבדוק את צבע המרצפות, האם יש שינויים בגוונים, שריטות או כל ליקוי אחר שיגרום לכם להתאכזב כשתכנסו לדירה.

בדירות שבהן יש מרפסת, איש המקצוע יבדוק את השיפועים על מנת שכשיורד גשם או כשאתם שוטפים, לא תמצאו את עצמכם עם מים עומדים במרפסת. כמובן שאחת הבדיקות החשובות במהלך בדק הבית היא סריקה של נזילות ורטיבויות בקיר, מה שעשוי להעיד על נזילות סמויות.

בתום העבודה, איש המקצוע יפיק עבורכם דוח הכולל פירוט של כל הליקויים שהוא מצא, תמונות שלהם והערכה של עלות התיקון. מדובר בדוח מאד חשוב שיעזור לכם לקבל כספים מהקבלן, במידה ותחליטו שאת חלק מהליקויים אתם לא רוצים לתקן.

לדוגמא, יש לקוחות שלא מפריע להם שהאסלות נמוכות בסנטימטר אחד ביחס לתקן ומגיעים לאיזה שהוא הסדר עם הקבלן על פיצוי משתלם.

למה אצלנו?

בדק בית לפני קניה היא בדיקה חשובה ומכריעה שלא כל בעל מקצוע יכול לבצע, כי אם רק באמצעות בעלי מקצוע שמורשים לעשות אותה. כשאתם מזמינים בדיקת דירות לפני אכלוס מאיתנו אתם יכולים להיות רגועים שלא רק שבעלי המקצוע שלנו מורשים, הם לא פחות ממומחים בתחום.

באמצעות המכשור המתקדם שיש לנו, אנחנו יודעים לבצע בדיקות מקצועיות ומדוקדקות ולעלות על כשלים שבדיקת בדק בית רגילה פשוט לא יכולה לעשות. בתוך כך, אנחנו נדאג להפיק עבורכם את המירב מהבדיקה, על מנת שהיא תהיה משתלמת עבורכם ושתוכלו לקבל החזרי כספים בגינה.

לפני שאתם מזמינים בדק בית, עשו סקר שוק קטן וחפשו בגוגל את הביטוי בדק בית מחיר, זה יעזור לכם להבין מה העלות המקובלת כיום בשוק לבדיקה כזו.

מאמרים בנושא
לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 072-330-5266

    וואטסאפ פנייה לאיתור נזילות מומלץ ייעוץ בוואטסאפ