עמוד הבית בלוג הכירו את הטכנולוגיות המתקדמות לאיתור נזילות
הכירו את הטכנולוגיות המתקדמות לאיתור נזילות
שתף
13 מאי 2021

חוששים שיש לכם נזילה סמויה בבית ולא יודעים למי לפנות? הגעתם למקום הנכון, הכירו את הטכנולוגיות המתקדמות לאיתור נזילות.

איתור נזילה עם מצלמה תרמית

איתור נזילה באמצעות מצלמה תרמית הוא הפתרון הטכנולוגי הכי נפוץ כיום לאיתור נזילות סמויות בתוך הקיר. תפקידה של המצלמה התרמית היא לזהות את הבדלי הטמפרטורה בקיר ובתוך כך להצביע במדויק על המוקד של הנזילה. על גבי מסך המצלמה תופיע תמונה תרמו גרפית בגוונים של כחול ואדום, כאשר הצבע הכחול מסמן את צנרת המים הקרים והצבע האדום את צנרת המים החמים.

מאתר הנזילות ינתח את התמונה שהוא יקבל ובאזור שהוא יראה ריכוז חריג של צבע כחול (או אדום), שם הוא יוכל להצביע על מוקד הנזילה. היתרון של המצלמה התרמית בא לידי ביטוי בכך שבעל המקצוע שמתקן את הנזילה לא יצטרך לשבור את הקיר בצורה נרחבת אלא רק במקום של מוקד הנזילה המדויק.

איתור נזילה עם חיישן גז

איתור נזילה עם חיישן גז נחשב לטכנולוגיה מתקדמת ביותר שמאפשרת למאתרי הנזילות לאתר נזילות גם בצנרות הנמצאות בעומק רב בתוך הקיר. במהלך העבודה, מאתר הנזילות ירוקן לחלוטין את הצנרת ממים וימלא אותה בגז חנקן. לאחר מכן, הוא יסרוק את הצנרת באמצעות חיישן הגז, שיאותת לו היכן יש דליפה של גז מהצנרת.

במקומות בהם חיישן הגז יצפצף, בעל המקצוע יוכל להצביע על מוקד הנזילה ולהמליץ על תיקון ממוקד מבלי לשבור את הקיר או המרצפות בצורה נרחבת. זה כמובן יחסוך מכם המון כאב ראש והוצאות כספיות מיותרות על תיקונים מורכבים מאד בבית שלכם.

איתור נזילה עם מכשור אקוסטי

איתור נזילה עם מכשור אקוסטי מתאים במיוחד למקרים בהם מדובר בנזילה מינורית מאד. במהלך העבודה, בעל המקצוע יסרוק את הצנרת באמצעות חיישן אקוסטי מיוחד, שיתריע היכן שהוא מזהה רעש של דליפה. במצב כזה, בעל המקצוע יוכל להצביע במדויק על מוקד הנזילה ולשבור את הקיר רק במקום שבו החיישן התריע.

איתור נזילה עם בלון לחץ

תפקידו של בלון הלחץ הוא לשמש כפקק שפשוט חוסם מקטע מסוים של צנרת ומאפשר לבעל המקצוע לבדוק האם יש בו נזילה. בעל המקצוע מחדיר את הבלון לתוך מקטע הצנרת, ממלא אותו ובודק את לחץ המים שבמקטע הנוכחי. במידה ולחץ המים יורד, הוא יוכל להצביע על כך שיש נזילה במקטע הנוכחי.

איתור נזילה עם מצלמת ביוב

מדובר במצלמה מיוחדת בעלת סיב אופטי שמתאימה לאיתור נזילות בקו הביוב של הבית. במהלך העבודה, בעל המקצוע יחדיר את הסיב האופטי לתוך הצנרת, שישדר סרטון וידאו באיכות גבוהה על גבי מסך המצלמה. כך הוא יוכל לקבוע במדויק היכן נמצאת הנזילה ולבצע תיקון נקודתי מבלי לגרום לנזק לצנרת הביוב או לתשתית המבנה שלכם.

וואטסאפ פנייה לאיתור נזילות מומלץ ייעוץ בוואטסאפ