עמוד הבית שיטות ייבוש תת רצפתי

שיטות ייבוש תת רצפתי

072-3313132

יש לכם רטיבות מתחת לרצפה? הגעתם למקום הנכון, קבלו את כל השיטות לייבוש רטיבות תת רצפתית בבית.

מה גורם לרטיבות תת רצפתית?

אחת הסיבות הנפוצות ביותר לרטיבות תת רצפתית היא נזילה בצנרת המים הסמויה של הבית, זו שנמצאת מתחת לרצפה. עם הזמן וכתוצאה מבלאי טבעי, בצנרת המים של הבית מתרחשים נזילות, במיוחד כשמדובר בצנרת ברזל ישנה. במצב כזה, למים הנובעים כתוצאה מהנזילה לא יהיה לאן לברוח והם פשוט יהיו כלואים מתחת לרצפה.

אופציה נפוצה נוספת היא ליקוי באיטום של הבית, בין השאר באיטום חדר האמבטיה או ליקויים באיטום של הרצפה בבית. ברוב המקרים, מדובר אכן בחדרים רטובים כמו חדר האמבטיה, שבמידה  ויש בהם כשל באיטום המים פשוט יחלחלו מתחת לריצוף ויגרמו לרטיבות תת רצפתית שלא רק תגרום לכם נזקים, אלא גם לשכן שגר בדירה שמתחת.

מה הסימנים לרטיבות תת רצפתית?

אחד הסימנים הנפוצים ביותר לתופעה הוא רטיבות קפילארית. במצב כזה, המים הכלואים שנמצאים מתחת לריצוף ואין להם לאן לברוח, פשוט עולים דרך הקיר. כשזה קורה, אתם תראו סימנים של רטיבות מעל לפנלים, התנפחות של הקיר, שינויים בגוון הצבע שלו, ריח לא טוב ששל רטיבות וטחב ועוד.

סימן נפוץ נוסף דווקא לא יופע אצלכם בבית, כי אם בתקרה של השכן שגר מתחת לדירה שלכם. לא משנה מה הגורמים לרטיבות או הנזילה אצלכם, המים מחפשים את המקום הנמוך ביותר ובתוך כך ימצאו את דרכם לתקרה של השכן, שסביר להניח שלא יאחר לבוא אליכם בתלונות בעקבות התופעה.

למה חשוב לייבש את הרטיבות בהקדם?

אם תזניחו את הגורם לרטיבות התת רצפתית שמתרחשת אצלכם בבית, אתם עלולים להתמודד בהמשך עם נזקים כבדים לבית שלכם, שלא לדבר על הנזקים הבריאותיים שהתופעה עלולה לגרום להם. המים הכלואים מתחת לרצפה עלולים לגרום נזק כבד לתשתית הבטון של המבנה, לפגוע בתכולה שלכם ואפילו בתשתית החשמל של הבית. כפי שציינו, על קירות הבית שלכם עלולים להיווצר עובש, נפיחות, התפוררות, פטריות ועוד.

איך מייבשים רטיבות תת רצפתית?

בניגוד לעבר, כיום נוהגים לייבש רטיבות תת רצפתית באמצעות פתרונות טכנולוגיים מתקדמים. ברוב המקרים, בעל המקצוע ייבש את הרטיבות התת רצפתית באמצעות מכונה מיוחדת שהתפקיד שלה הוא לשאוב את המים הכלואים באמצעות ואקום עוצמתי. את המים מייבשים באמצעות מפוח מיוחד או מערכת ייעודית לחימום הרצפה.

היתרון של השיטה הזו בא לידי ביטוי בכך שבעל המקצוע לא צריך להרים מרצפות על מנת לחשוף את השכבה הרטובה ולייבש אותה. במהלך כל העבודה, ייבוש תת רצפתי מתבצע ללא נזק לתשתית המבנה, מה גם שכיון רוב המכונות מגיעות עם רכיב מיוחד להשתקת קול, מה שאומר שהעבודה בבית מתבצעת גם בצורה שקטה למדי. מה שכן, אל תשכחו שלפני שאתם מזמינים את השירות, עליכם לתקן את התקלה שגרמה לרטיבות הזו, אחרת פשוט אין טעם.

מאמרים בנושא
לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 072-330-5266

    וואטסאפ פנייה לאיתור נזילות מומלץ ייעוץ בוואטסאפ