עמוד הבית בלוג ייבוש קירות רטובים – כל מה שאתם חייבים לדעת
ייבוש קירות רטובים – כל מה שאתם חייבים לדעת
שתף
13 מאי 2021

יש לכם רטיבות בקיר ואתם לא יודעים מה עושים? הגעתם למקום הנכון, קבלו את כל מה שחשוב לדעת על ייבוש קירות רטובים.

מה גורם לרטיבות בקיר?

ברוב המקרים, רטיבות בקיר תיגרם כתוצאה מנזילה סמויה בתוך צנרת האינסטלציה הסמויה שנמצאת בתוך הקיר. תפקידה של צנרת האינסטלציה הזו היא לספק לכם מים לכל הברזים בבית. במיוחד במקרים בהם מדובר בצנרת מים ישנה מברזל, יתכנו נזילות סמויות שאתם פשוט לא תשימו אליהן לב והמים פשוט יטפטפו בתוך הקיר וירטיבו אותו.

מקרה נפוץ נוסף שגורם לרטיבות בקיר הוא כשלים באיטום החיצוני של הבית שלכם. במצב כזה, מי הגשמים יחדרו אל תוך הקיר וירטיבו אותו. בכל אופן, לא משנה מה גורם לרטיבות בקיר, לפני שאתם ממהרים לייבש אותה עליכם לתקן את התקלה שגורמת לרטיבות, אחרת לא עשיתם בזה שום דבר והרטיבות לא תאחר לחזור.

איך מאתרים רטיבות בקיר?

במידה ויש לכם רטיבות בקיר, מומלץ מאד להזמין שירות של איתור רטיבות על מנת לאתר את התקלה במדויק. מאתר הרטיבות יוכל לאתר לכם את הרטיבות באמצעות מצלמה תרמית מיוחדת, שהתפקיד שלה לאתר את המיקום המדויק שממנו נובעת הרטיבות. היתרון של המצלמה התרמית בא לידי ביטוי בכך שהיא מאפשרת לבעל המקצוע לאתר במדויק את הגורם לרטיבות ולהציע תיקון מתאים לפני שמייבשים את הקיר.

איך מייבשים רטיבות בקיר?

אחד האתגרים הכי גדולים בכל הקשור לייבוש רטיבות בקיר הוא מתן מענה מקצועי ללא הרס לתשתית המבנה. אחד הפתרונות היותר נפוצים כיום הוא ייבוש קירות באמצעות מכשיר מיוחד לייבוש רטיבות. תחילה, מחדירים לחדר את המכשיר המיוחד הזה ומאפשרים לו לספוח את הלחות בחדר.

בנוסף, מומלץ מאד להכניס לחדר מכשיר מיוחד שנקרא דוחה מים, שהתפקיד שלו הוא לאפשר מעבר חד כיווני של אוויר מתוך החדר החוצה ובכך לפלוט החוצה את הלחות. במצב כזה, בעל המקצוע מונע החמרה של הנזק, התנפחות של הקירות וכמובן התפשטות של הרטיבות והיווצרות של עובש.

למה חשוב לייבש את הקיר במהירות?

כשאתם מזהים כתמים של רטיבות בקיר, אנחנו ממליצים לכם להזמין כמה שיותר מהר את השירות על מנת להימנע מנזקים הן לתשתית המבנה והן לבריאות שלכם. במידה והרטיבות תצטבר ולא תטפלו בה, עלול להיווצר עובש שיסכן את הבריאות שלכם ושל בני המשפחה שלכם. במידה והרטיבות תתרחב, הקיר עלול להתנפח והטיח עשוי להתקלף, נזקים חמורים בהחלט.

מעבר לעובדה שהרטיבות עלולה לגרום לנזקים לבית שלכם, היא עלולה לגרום לנזקים גם לשכנים שלכם. הרטיבות עלולה לחדור אל הקירות של השכנים שלכם ולגרום לנזק לא פשוט גם אצלם, מה שאומר שאתם תצטרכו לשאת בהוצאות של תיקון הנזקים הללו, במידה ואתם אלה שאכן גרמתם לרטיבות בקירות שלהם.

וואטסאפ פנייה לאיתור נזילות מומלץ ייעוץ בוואטסאפ