עמוד הבית איתור נזילה בגג

איתור נזילה בגג

072-3313132

יש לכם נזילה מהגג? כתמים של רטיבות על התקרה? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נסייע לכם לאתר את הנזילה. מה גורם לנזילה בגג, איך מאתרים נזילה כזו ומה כדאי לעשות עד שמאתר הנזילות מגיע? כל התשובות לפניכם.

מה גורם לנזילה בגג?

נזילה מהגג היא תקלה מטרידה שיושיכולה כלה לגרום לנזקים לא פשוטים הן לתשתית המבנה והן לתכולה שלכם בבית. ברוב המקרים, נזילה מהגג מתרחשת כתוצאה מכשל במערכת האיטום של הגג, מה שמאפשר למים למצוא את המקום הנוח והקל לחדור לתוך התקרה.

על הגג יש מערכת איטום כולל שהתפקיד שלה לא לאפשר למים לחדור אותה ולגרום לנזילות בקומות העליונות של הבניין. עם הזמן, המערכות הללו מתיישנות ומתבלות, מה שגורם ללא מעט תקלות, במיוחד בתקופת החורף שבה יורדים הגשמים.

לעיתים זה קורה בגלל קרע ביריעות הביטומניות שעל הגג, בין אם כתוצאה מבלאי ובין אם כתוצאה מנזק שבעל מקצוע כזה או אחר גרם לו, כמו משל קדיחה ביריעות לטובת התקנת דוד שמש. במידה והגג שלכם נאטם באמצעות זפת, יתכן מאד שהיא סדוקה כתוצאה מקרינת השמש החמות, כנראה בגלל שלא דאגו לסייד אותה בכל שנה מחדש.

בניגוד למגוון נזילות אחרות בבית, כמו נזילה בניאגרה למשל,  סביר להניח שתוכלו להבחין בסימנים מקדימים לתקלה. לעיתים תוכלו לזהות נזילה בגג באמצעות סימנים של רטיבות ועובש בתקרה, לעיתים תוכלו ממש לראות טיפות של מים זולגות מטה.

איך מאתרים נזילה בגג?

למאתר הנזילות יש מגוון כלים מתקדמים לאיתור נזילה מהגג, כאשר האופציה הנפוצה כיום היא איתור באמצעות מצלמה תרמית. המצלמה התרמית היא כלי טכנולוגי מתקדם, היא עובדת באמצעות גלי אינפרא אדום ויודעת לזהות הבדלים של טמפרטורות.

בזכות היכולת הזו, הוא יודעת להציג בפני מאתר הנזילות היכן נמצא מוקד הנזילה בגג, כך שהוא יוכל להציע פתרון יעיל וממוקד. ללא המצלמה התרמית, מאתר הנזילות היה צריך לעלות על הגג, לסרוק אותו במשך שעות ולמעשה לנחש היכן נמצאת הנזילה.

בתום העבודה, מאתר הנזילות צריך להפיק לכם דוח מיוחד שבו הוא מפרט מה הליקויים, היכן נמצא מוקד הנזילה, מה חומרת התקלה ואיך מומלץ לתקן אותה. בזכות המצלמה התרמית יתכן מאד ותוכלו להסתפק בתיקון מקומי של היריעות או הזפת של הגג ולא להוציא עשרות אלפי שקלים על איטום כולל מחדש.

חשוב לציין – במידה ואתם מזמינים את מאתר הנזילות כחלק מסכסוך שיש לכם עם השכנים, מדובר בדוח קביל בבית המשפט, כך שאתם יכולים להיות רגועים. לפני שאתם מזמינים את מאתר הנזילות, ודאו שהוא אכן מתכוון להפיק לכם דוח כזה ושהוא מהווה חלק מהתשלום שסגרתם עליו.

עזרה ראשונה לטיפול בבעיה

במידה ויש לכם נזילה פעילה מהגג, הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות זה להציל את התכולה שלכם, במיוחד את מכשירי החשמל בחדר ואת הפרקט, אם יש לכם כזה בחדר כמובן. קחו דלי גדול והציבו אותו היישר מתחת למיקום הנזילה בגג, על מנת שיוכל לקלוט את המים ולמנוע הצפה בתוך החדר.

יש לכם פרקט בבית? המטרה שלכם היא לאסוף את המים כמה שיותר ולמנוע הצפה, על מנת שהוא לא יתנפח לכם ותצטרכו להחליף אותו. רפדו אותו בכמה שכבות של שמיכות וסמרטוטים על מנת לצמצם כמה שיותר את הנזק ולהפוך אותו למקומי.

חשוב לציין – במידה ומדובר בנזילה אקטיבית שאתם ממש רואים בעיניים, אנחנו ממליצים לכם גם לנתק את אספקת החשמל לבית על מנת להימנע מהתחשמלות.

למה אצלנו?

אין ספק שנזילה פעילה מהגג היא תקלה מורכבת המוגדרת כתקלת חירום לכל דבר, כך שאתם חייבים לקבל מענה מהיר ככל שניתן. לכן, חשוב לנו להגיע אליכם מיד ולספק לכם את המענה המהיר ביותר לתקלה, ממש תוך 40 דקות מהרגע שבו אתם קוראים לנו.

חשוב לנו לציין שאתם יכולים להיות רגועים ושאתם נמצאים בידיים טובות, בעלי המקצוע שלנו הם מומחים באיתור הנזילות, כאלה שיש מאחוריהם שנים של ניסיון בתחום. בשילוב עם הכלים הטכנולוגיים המתקדמים שיש לנו, אנחנו בטוחים שנוכל לספק לכם מענה מהיר ולא פחות חשוב מזה, מקצועי.

אז למה אתם מחכים? צרו איתנו קשר עכשיו ונאתר לכם את הנזילה מהגג!

מאמרים בנושא
לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 072-330-5266

    וואטסאפ פנייה לאיתור נזילות מומלץ ייעוץ בוואטסאפ