עמוד הבית תיקון מרזבים וצינורות ביוב

תיקון מרזבים וצינורות ביוב

072-3313132

יש לכם תקלה במרזב או בצנרת הביוב? הגעתם למקום הנכון, קבלו את כל מה שחשוב לדעת על תיקון מרזבים וצינורות ביוב.

מה גורם לתקלות במרזבים וצינורות ביוב?

המשותף לצנרות הביוב והמרזבים, הוא שהתפקיד של שניהם הוא לנקז מים מנקודה אחת לאחרת בתוך תוואי הצנרת. התפקיד של המרזב הוא לנקז את מי הגשמים שיורדים על הגג אל מחוצה לו, על מנת שאלה לא יצטברו על הגג ויגרמו לנזקים כתוצאה ממשקלם הכבד.

תפקידה של צנרת הביוב היא לנקז את מי השופכין של הבית, מהכיור, האסלות והמקלחת, היישר אל בריכת הביוב שנמצאת מחוץ לבניין. עם הזמן, הצנרות של המרזב והביוב מתבלות ונשחקות, מה שגורם לתקלות מטרידות מאד, כמו נזילות ופיצוצים בצנרת.

אחת התקלות הנפוצות והמטרידות בצנרות הללו היא סתימה שלמעשה פוגעת ביכולת של הצנרת להוביל ולנקז את המים החוצה. סתימות כאלה נגרמות ברוב המקרים כתוצאה מהתנהלות לא נכונה שלנו, הן עם צנרת הביוב והן עם צנרת המרזב כאחד.

סתימה בצנרת הביוב יכולה להתרחש במקרים בהם אנחנו משליכים מגבונים ותחבושות היגייניות שפשוט נתקעות בתוך צנרת הביוב וסותמות אותה. סתימות במרזב מתרחשות ברוב המקרים מתוצאה של חדירת לכלוך קשה שנמצא על הגג, כמו עלים, בוץ, ענפים ואפילו אבנים שנמצאות על הגג.

לא משנה איזו תקלה יש לכם בצנרות הללו, לפני שפונים לתיקון שלה, יש לבצע איתור מדויק על מנת לאבחן אותה ואת החומרה שלה.

איך מאתרים תקלות במרזבים וצינורות ביוב?

על מנת לאתר תקלה בצנרת המרזב, מומלץ מאד להשתמש במצלמה טרמית שתאפשר לבעל המקצוע להבין האם מדובר בנזילה ואם כן היכן המוקד שלה והאם יש מספר מוקדים. מדובר באופציה נפוצה במיוחד במרזבים המותקנים בתוך הקיר וסמויים מהעין, מקרים בהם לא ניתן לאתר את התקלה בעין.

במקרים של תקלות בצנרת הביוב עבודת האיתור הופכת למורכבת יותר ובפני בעל המקצוע עומים מגוון של פתרונות טכנולוגיים מתקדמים על מנת לבצע את האיתור. האופציה הנפוצה ביותר העומדת בפני בעל המקצוע היא לאתר את התקלה באמצעות מצלמת ביוב מיוחדת המצוידת בסיב אופטי.

הסיב האופטי מוחדר לצנרת ומטייל בתוכה תוך שהוא מצלם ומעביר את צילום הוידאו היישר אל מסך המצלמה שנמצא בחוץ. במהלך העבודה, בעל המקצוע יכול לנתח את צילום הוידאו שהוא מקבל ולקבוע האם מדובר בנזילה, או סתימה כתוצאה מהצטברות מגבונים לחים או חדירת שורשים לצנרת.

איך מתקנים תקלות במרזבים וצינורות ביוב?

אופי התיקון משתנה כמובן בהתאם לסוג התקלה אך לפני זה חשוב לציין, במידה ומדובר בצנרת ישנה שגם כך מועדת לפורענות, היינו ממליצים לכם לוותר על התיקון ופשוט להחליף אותה. במידה ויש לכם סתימה בצנרת הביוב, בעל המקצוע יצטרך להגיע עם ביובית ולפתוח אותה באמצעות שטיפה בלחץ מים.

בדומה לזה, גם אם יש לכם סתימה במרזב בעל המקצוע יוכל לפתוח אותה באמצעות שטיפה בלחץ מים, שתפורר את הגורם לסתימה. אם יש לכם נזילה בצנרת, זה עלול להיות סיפור קצת יותר מורכב. בעל המקצוע יצטרך לחשוף את הצנרת הזו ולבצע תיקון מקומי באמצעות חיתוך המקטע והשמת מקטע חדש.

כמובן שבמקרים בהם מדובר בצנרת פלסטיק ישנה החיים הופכים לקלים הרבה יותר עבור בעל המקצוע, אך תיקון צנרת מברזל תמיד יהיה מורכב יותר.

עזרה ראשונה לטיפול בבעיה

בידה ויש לכם תקלה במרזב או בצנרת הביוב, לצערנו אין לכם כל כך מה לעשות בנידון, למעט לעצור את השימוש בצנרת הזו. כמובן שככל שתתמהמהו סביר להניח שהנזק שייגרם כתוצאה מהתקלה יהיה כבד יותר, כך שאתם צריכים להזמין כמה שיותר מהר איש מקצוע שהתפקיד שלו הוא לאתר תקלות בצנרות.

כמובן שמומלץ מאד לעדכן את הדיירים בבניין שיש תקלה בצנרת הביוב או במרזב ושעד שזו לא מטופלת, הם לא יוכלו לחזור לשגרת החיים שלהם.

למה אצלנו?

תקלות במרזבים וצנרות ביוב הן תקלות מורכבות הדורשות התייחסות מהירה, לכן אנחנו מתחייבים להגיע אליכם תוך 40 דקות מהרגע שבו הזמנתם אותנו. לבעלי המקצוע שלנו יש ניסיון רב באיתור ותיקון תקלות בצנרות כאלה, כך שאתם יכולים להיות שקטים ורגועים להזמין אותנו.

השילוב בין המומחיות שלהם והכלים הטכנולוגיים שאנו מציעים, הם השילוב המושלם לאיתור מהיר של התקלה והתיקון שלה.

אז למה אתם מחכים? צרו איתנו קשר, אנחנו מגיעים ומתקנים!

מאמרים בנושא
לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 072-330-5266

    וואטסאפ פנייה לאיתור נזילות מומלץ ייעוץ בוואטסאפ