עמוד הבית בלוג איך לאתר נזילה בבית?
איך לאתר נזילה בבית?
שתף
21 יונ 2020

קיימות דרכים שונות לאיתור נזילה בבית עוד לפני שמזעיקים אינסטלטור מנוסה. הקריאה לאינסטלטור צריכה להיעשות אחרי שהבחנתם בכל מיני סימנים שונים. כך ככל הנראה הקריאה לאינסטלטור תהיה מוצדקת או לכל הפחות תוריד מכם את מפלס הלחץ. לכן אם יצא לכם לשאול את עצמכם איך לאתר נזילה בבית באופן עצמאי? המאמר הבא נכתב על מנת לעשות לכם קצת סדר. בסיומו תוכלו להבין פעם אחת ולתמיד מה אתם יכולים לעשות. התרומה שלכם בהקשר הזה יכולה להיות משמעותית מאוד לאיתור הנזילה בזמן. מיותר לציין כי אם לא מאתרים את הנזילה בזמן, הנזק עלול להיות משמעותי מאוד. כזה שיהיה אפילו מעל ומעבר למה אתם מסוגלים לדמיין לעצמכם.

מחפשים סימני רטיבות על הקיר

הסימן הכי ברור להימצאותה של נזילה הוא כמובן סימני רטיבות על הקיר. סימני רטיבות הם סימנים בצבע כהה שאותם נראה על הקיר באזורים שונים בבית. הסימנים האלה מעידים באופן כמעט וודאי על כך שישנה נזילה מאחורי אחד הקירות. בשלב הזה על מנת להתמודד עם המצב כמו שצריך יהיה עליכם להזעיק אינסטלטור. הוא האיש היחידי שמסוגל עם המכשור המתקדם שעומד לרשותו לדעת מה בדיוק קורה. אחרי הבדיקה של האינסטלטור יהיה לכם קל להמשיך בשגרת החיים, ולתקן את הקיר בצורה אפקטיבית.

חשבון מים גבוה ללא סיבה מוצדקת

חשבון המים אמור להיות מאוזן כמעט בכל ימות השנה, את זה ככל הנראה יצא לכם לראות. אך מה קורה כאשר אתם מקבלים חשבון מים גבוה ללא כל סיבה מוצדקת? אם קיבלת חשבון מים מנופח שאינכם יודעים את הסיבה לכך יהיה עליכם לבחון את המצב מקרוב. מאוד יכול להיות כי מה שהוביל לצריכת המים החריגה זוהי נזילה שאינכם רואים אותה. אינסטלטור לאיתור נזילות הוא האיש שאמור להיות מוזעק על מנת לנסות לבחון את המצב. הוא יספק לכם את התשובות לחשבון המים הגבוה, כך שתוכלו לאזן אותו בפעם הבאה.

ריח של טחב ועובש בתוך הבית

אם אתם שומרים על ניקיון, לא אמור להיות בבית ריח של טחב ועובש. אם למרות הניקיון נשאר בבית ריח לא נעים ככל הנראה שיש לכך סיבה. הסיבה ברוב המקרים תהיה הימצאותה של נזילה שגורמת לעובש וטחב מאחורי אחד הקירות. אינכם מצליחים להיפטר מהריח בגלל שהנזילה נמצאת מאחורי הקיר ואין לכם גישה אליה. רק אינסטלטור יוכל לתקן את הנזילה, וגם לנקות את מה שקורה מאחורי הקיר. שימו לב היטב לריחות לא נעימים שאינכם מצליחים לשים את האצבע על הסיבה לקיומם.

ירדה לא צפויה בלחץ המים

הבחנתם כי ישנה ירידה לא ברורה בלחץ המים בדירה? מאוד יכול להיות כי מדובר על נזילה שגורמת לחוסר יציבות בלחץ המים. ברגע שמים יוצאים מאזור אחד בבית זה בא על חשבון האזורים האחרים בבית. זוהי הסיבה שבגללה כאשר פותחים בו זמנית מספר ברזים בבית, לחץ המים משתנה. כך שאם לחץ המים נמוך באופן משמעותי, שווה לכם לבחון מקרוב את הסיבה לכך. גם אם לא מדובר על נזילה, לפחות תוכלו לדעת מה גורם ללחץ המים הנמוך בדירתכם. 

וואטסאפ פנייה לאיתור נזילות מומלץ ייעוץ בוואטסאפ