עמוד הבית איתור נזילה בדירה

איתור נזילה בדירה

072-3313132

אם יש לכם נזילה בבית ואתם לא יודעים היכן היא נמצאת ומה הגורם לה, הגעתם למקום הנכון עבורכם. במאמר הבא נסביר מה הגורמים הנפוצים לנזילה בדירה, איך מאתרים נזילה כזו וגם, מה חשוב לעשות עד שמאתר הנזילות מגיע? כל התשובות.

מה הגורמים הנפוצים לנזילה בדירה?

האמת היא שאחד הסימנים שבאמצעותם תוכלו לדעת שיש לכם נזילה סמויה בבית היא באמצעות, לצערנו, צריכת מים חריגה ובתוך כך, חשבון מים מנופח. ברוב המקרים, הגורם הנפוץ לנזילה בבית הוא דווקא נזילה בניאגרה. בדרך כלל, גומיית האטם של הניאגרה נקרעת או מתבלה, מה שגורם לנזילת מים מתמדת מכיוון מכל המים לאסלה.

במצב כזה, מאתר הנזילות לא יצטרך לבצע שימוש במכשור מתקדם והוא יוכל לאתר את הנזילה בעצמו ובעזרת הניסיון הרב שלו בתחום. במידה ואין נזילה בשירותים, סביר להניח שיש נזילה בצנרת האינסטלציה הסמויה של הבית. תפקידה של הצנרת הזו הוא להוביל מים מהשיבר הראשי אל הנקודות השונות בבית.

לעיתים, כתוצאה מהתיישנות או בלאי טבעי, מתרחשים כשלים בצנרת הזו, מה שמיד גורם לנזילה סמויה בתוך הקיר או מתחת למרצפות. במצב כזה, סביר להניח שבנוסף לחשבון המים המנופח שלכם, תוכלו לראות סימנים מזהים על הקיר כגון עובש ופטריות.

איך מאתרים נזילה בדירה?

בניגוד לעבר, כיום כבר אין צורך לנחש מהיכן נובעת הנזילה ולבעלי המקצוע יש מגוון אופציות טכנולוגיות מתקדמות על מנת לאתר נזילה סמויה ללא הרס.

מצלמה תרמית

אחת האופציות היעילות והנפוצות ביותר כיום היא איתור באמצעות מצלמה תרמית. התפקיד של המצלמה הזו הוא לזהות את הבדלי הטמפרטורה בתוך הקיר. על גבי מסך מיוחד היא מציגה צבעים של כחול, אדום ומה שבניהם. הצבע האדום מייצג את צנרת המים החמים ואילו הצבע הכחול את צנרת המים הקרים.

מאתר הנזילות יבחן את התוואי שמופיע על גבי המסך, ינתח אותו ויקבע היכן נמצא מוקד הנזילה, בין אם מדובר בצנרת שבתוך הקיר או מתחת למרצפות.

חיישן גז 

אופציה נוספת לאיתור נזילות בבית היא באמצעות חיישן גז. מאתר הנזילות ירוקן את צנרת האינסטלציה בבית ממים וימלא אותה בגז חנקן. לאחר מכן, הוא יסרוק את הצנרת באמצעות חיישן גז מיוחד ובמוקד שבו החיישן יזהה שיש דליפה הוא יתריע בפני מאתר הנזילות.

מכשור אקוסטי

מכשיר אקוסטי היא מכשיר בעל טכנולוגיה מתקדמת לאיתור נזילות שעובד על גלי קול. מאתר הנזילות יסרוק את השטח החשוד באמצעות המכשיר האקוסטי והיכן שהוא יזהה הבדלים בין גלי הקור שהוא קולט, הוא יתריע בפני מאתר הנזילות על נזילה.

בלון לחץ

תפקידו של בלון הלחץ הוא לשמש כמעין פקק לצנרת. מאתר הנזילות ירוקן את הצנרת ממים, יכניס את הבלון וינפח אותו, על מנת למנוע יציאה של מים. לאחר מכן, הוא יזרים מים למקטע החשוד ויבדוק את לחץ המים. במידה והוא ירד, סביר מאד להניח שיש כשל בצנרת שגורם לנזילה.

עזרה ראשונה לטיפול בבעיה

לפני הכל חשוב לציין – נזילה בבית יכולה לגרום לנזק כבד לתשתית של המבנה, לתשתית החשמל הסמויה ולסכנת התחשמלות. הזמנתם מאתר נזילות? מעולה. עד שהוא מגיע, אנחנו ממליצים לכם מאד להוריד קודם כל את המפסק הראשי בלוח החשמל, על מנת לעצור את אספקת החשמל לבית.

לאחר מכן, נסו לחפש היכן ממוקם השיבר הראשי של המים. אם אתם גרים בבניין משותף, רדו למטה וחפשו את השעון שלכם. אם אתם גרים בבית פרטי, יתכן והוא נמצא בחצר. בכל אופן, סגרו אותו כמה שיותר מהר על מנת לעצור את אספקת המים לבית ובתוך כך לעצור כמובן גם את הנזילה.

למה אצלנו?

כפי שציינו, מעבר לעובדה שנזילה בבית יכולה לגרום לצריכת מים חריגה ולחשבון מנופח, היא גם עלולה לגרום לסכנת התחשמלות אם מדובר בנזילה סמויה בתוך הקיר. במיוחד בגלל זה, אנחנו מבטיחים להגיע אליכם תוך 40 דקות מהרגע שתזמינו אותנו, על מנת לצמצמם את הנזקים ולאתר את הנזילה כמה שיותר מהר.

בעלי המקצוע האיכותיים שלנו הם לא פחות ממומחים בתחום, בשילוב עם הטכנולוגיה הכי מתקדמת בשוק אתם יכולים להיות רגועים שאתם בידיים הכי טובות שיש.

אז אל תתמהמהו, אתם מתקשרים ואנחנו מגיעים ומאתרים!

מאמרים בנושא
לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 072-330-5266

    וואטסאפ פנייה לאיתור נזילות מומלץ ייעוץ בוואטסאפ